Teci, teci, valodiņa

Stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa” notiek kopš 1997. gada. Tajā piedalās bērni un jaunieši no Latvijas folkloras kopām, kā arī individuāli interesenti, kuri nav saistīti ar darbošanos folkloras kopā. Piecās minūtēs katrs dalībnieks īsi iepazīstina ar sevi un izstāsta 3 atšķirīgus stāstus – pasaku, gadījumu no savas (vai vecāku, skolas) dzīves un anekdoti (vai kādu citu īsu stāstījumu – ātrrunu, spoku stāstu, mīklu u. tml.). Vecākajā grupā ir nedaudz lielāka brīvība stāstu izvēlē un priekšnesuma izveidē.

teci 2019

Konkursa dalībnieki un žūrijas locekļi 2019. gadā

Sākuma līmenī konkursi norisinās skolā un/vai folkloras kopā. Pusfināli notiek 10 novados, tos organizē attiecīgā novada folkloras kopu koordinators. Fināls Rīgā notiek novembra beigās vai decembra sākumā, tajā uzstājas vairāk nekā 100 dalībnieki. Katrs saņem sponsoru balvas un novērtējumu: Mazais/ā, Lielais/ā vai Dižais/ā stāstnieks/ce. Kas trīs reizes ieguvuši Dižā/s stāstnieka/ces novērtējumu, sacenšas par Stāstnieku ķēniņa/ķēniņienes titulu.

Kopš konkursa pirmsākumiem fināla priekšnesumi ir ierakstīti video. Pandēmijas laikā konkurss notika, izmantojot video ierakstus, bet cīņa par ķēniņa titulu – Zoom vidē.

Informācija par aktuālo konkursa nolikumu un iepriekšējo gadu rezultātiem atrodama šeit: https://www.visc.gov.lv/lv/folklora.