Pasaku ragana

 

Pasaku ragana VII Lielajā stāstu naktī Katlakalnā 2023. gadā (foto: G.Pakalns)

"Ivita Kalnozola-Kalsere dzīvo Raganas mājā – tā šo nelielo koka māju ceļa malā sauc gan vietējie, gan ciemiņi. Viņa ir stāstniece, latvisko tradīciju apzinātāja, glabātāja un tautās nesēja – Sēmes Pasaku raganiņa. Katra tikšanās Ivitas jeb Pasaku raganiņas mājā ir kā neaizmirstams piedzīvojums. No Ivitas staro neizsmeļams dzīvotprieks, vēlme apkārtējiem dot un dot, mums jāprotas tikai paņemt un priecāties līdzi!” Tā rakstīja Sēmes tautas nama un Zentenes kultūras nama direktore Anita Zēne. (publ. LA 2014)

Ivita Kalnozola-Kalsere radījusi savu tēlu ar atbilstošiem tērpiem un atribūtiem. Klausītāji vienmēr redzēs viņas slotu, kurā iesiet vēlmu dzīpariņu, vai tiks iepērti ar kadiķi, lai veselība un enerģija katrā solī. Stāstniece stāsta latviešu tautas pasakas, kurās darbojas labais velns, gudrie tēva dēli un čaklās meitas. Viņa vienmēr izvēlēsies tādu pasaku, kurā apslēptās vērtības ko svarīgu iemācīs ikkatram klausītājam.

Dažas pasakas stāstnieces izpildījumā varat noklausīties te.

Pasaku ragana izveidojusi savu emuāru "Sikspārnis pažobelē", kurā publicē pasākumu ierakstus, pārdomas un citātus. To visu papildina ar lieliskām fotogrāfijām.