IV Latvijas stāstnieku konference

IV Latvijas stāstnieku konference „Kaimiņu, nāburgu, sābru būšana”

 

4 konf

UNESCO LNK ģenerāldirektore Baiba Moļņika atklāj IV Latvijas stāstnieku konferenci

IV Latvijas stāstnieku konference „Kaimiņu, nāburgu, sābru būšana” notiks 2019. gada 6. decembrī Latvijas Universitātes Lībiešu institūtā, Kronvalda bulvārī 4. 

Pasākuma laikā tālāku kaimiņu attiecību izpētei dažādu žanru stāstos, turpinās tēmu par identitātes veidošanos, piederības sajūtas stiprināšanu, savstarpējām attiecībām un sadarbību kopienas ietvaros un ārpus tās. Tie ir stāsti par līdzīgo un atšķirīgo, robežām un to pārkāpšanu, savstarpēju sadarbību, ietekmēšanu un ietekmēšanos, dažādu kultūrtelpu līdzāspastāvēšanu un mijiedarbību.

4konfere

Konferencē uzstāsies norvēģu un sāmu dzejniece, stāstniece un dramaturģe Rawdna Carita Eira un stāstīs par sāmu kultūras īpatnībām lekcijā “Goahtoeanan – Mana dzimtā zeme. Sāmu stāsti”. Māksliniece ir uzaugusi Brēneijsundā, Norvēģijas ziemeļos un strādājusi gan par ziemeļbriežu ganu, gan menedžeri un dramaturģi Sāmu Nacionālajā teātrī Beaivváša. Viņa raksta dziesmu tekstus savām dziesmām, bet 2011. gadā Eira izdeva divvalodīgu dzejas grāmatu ruohta muzetbeallji ruohta/løp svartøre løp sāmu un norvēģu valodās, kas  2012. gadā tika nominēta Ziemeļvalstu padomes literatūras balvai. 

Vairāk par norisēm lasiet te.